#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

sowa 2Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.

Dzisiejsze (23 listopada) spotkanie z naszą e-Szkołą rozpoczynamy lekcją języka polskiego, której tematem będą moralne rozterki bohaterów literackich i filmowych. Uczniom mającym problemy z gramatyką rodzimego języka polecamy zajęcia powtórkowe, które będą okazją, by opanować umiejętność rozbioru gramatycznego zdania. W planie także lekcja wiedzy o społeczeństwie, mowa będzie o organizacjach pozarządowych i ich działalności. Miłośnikom historii proponujemy opowieść o imperializmie na przełomie XIX i XX wieku.

Jak mówić w języku angielskim o problemach w szkole i zawodach sportowych uczniowie nauczą się we wtorek (24 listopada). Zapraszamy na zajęcia z historii poświęcone kulturze polskiej w okresie romantyzmu. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia lekcji powtórkowej z matematyki. Uczniowie dowiedzą się, czym są algorytmy i jak rozwiązywać zadania, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym. Środowe popołudnie (25 listopada) rozpoczniemy lekcją fizyki dla licealistów. Tematem będzie energia mechaniczna. Humanistom polecamy lekcję języka polskiego. Będzie to spotkanie z poezją wieszcza narodowego Adama Mickiewicza („Stepy akermańskie” i „Śmierć Pułkownika”). Tego popołudnia odbędą się również warsztaty z pisania opowiadań. W planie także zajęcia z geografii, których tematem będzie działalność erozyjna i akumulacyjna wód płynących, oraz lekcja biologii poświęcona dziedziczeniu cech. 

Podczas czwartkowego (26 listopada) spotkania ksiądz Dawid Wasilewski mówić będzie o niełatwej umiejętności przebaczania i sztuce pojednania. Polecamy także lekcję matematyki, której tematem będą działania na procentach i wyrażenia algebraiczne. Tego popołudnia zapraszamy na zajęcia z biologii  poświęcone mechanizmom ewolucji i lekcję chemii, która będzie okazją by poćwiczyć zapis równań reakcji otrzymywania soli.

 Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (27 listopada) proponujemy zajęcia z fizyki (temat: pole magnetyczne). Zapraszamy też na zajęcia z gramatyki języka niemieckiego i języka angielskiego. Uczniowie dowiedzą się również, jak Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości i Święto Dziękczynienia.

Plan zajęć w bieżącym tygodniu

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
edupolis.pl
kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów. 

Za: http://lgdwabrzezno.pl/index.php/677-plan-zajec-w-e-szkole

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Konkurs fotograficzny ...

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia ...

Zasady obsługi w Biurze ...

Osobom zainteresowanym przypominamy o zasadach ...

Zmiany personalne w ...

Informujemy, że z dniem 4 stycznia 2021 r. ...

Życzenia świąteczne Boże ...

Scroll to top

logo 2