GMINY:


Dębowa Łąka
Książki
Wąbrzeźno
Miasto Wąbrzeźno


Plan Włączenia Społeczności:


PARTNERZY:


Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
Mechanizm Finansowy EOG
Norweski Mechanizm Finansowy
Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny Kapitał Ludzki


Menu główne

Start
Mapa serwisu

Sieć współpracy

Sieć LGD

Start
Wielkanoc 2016
22.03.2016.
 
Walne Zebranie Członków
21.12.2015.
Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się dnia 28.12.2015 r. (poniedziałek) o godz. 12:00 w siedzibie Urzędu Gminy Wąbrzeźno sala nr 201.

W załączeniu
Proponowany porządek spotkania:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad (quorum);
2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza posiedzenia;
3. Przyjęcie porządku posiedzenia.
4. Prezentacja dokumentu „Lokalna Strategia Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022” wraz z załącznikami oraz dokumentów towarzyszących i podjęcie stosownych uchwał o ich zatwierdzeniu.
5. Prezentacja składu organu decyzyjnego – przyjęcie uchwały o jej zatwierdzeniu;
6. Sprawy różne – wolne głosy i wnioski.
7. Zakończenie posiedzenia.
 
Przyłącz się do LGD
11.12.2015.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska zachęca mieszkańców gmin objętych Lokalną Strategią Rozwoju – Miasta Wąbrzeźno oraz gmin: Dębowa Łąka, Książki i Wąbrzeźno, przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i rolników do włączenia w działalność LGD.
Jeżeli chcesz zostać członkiem złóż do dnia 17 grudnia 2015 r. włącznie deklarację przystąpienia do Nas w biurze LGD, które działa przy ulicy Mickiewicza 12 w Wąbrzeźnie.
Niżej załączone dokumenty zostały zróżnicowane pod względem podmiotowym. Odpowiednim dokumentem dla organizacji pozarządowych jest uchwała w sprawie przystąpienia do LGD, natomiast dla mieszkańców, przedsiębiorców i rolników odpowiednia deklaracja.

 

Mieszkańcy - deklaracja przystąpienia do stowarzyszenia LGD: format DOC

Mieszkańcy - deklaracja przystąpienia do stowarzyszenia LGD: format PDF

Przedsiębiorcy i rolnicy - deklaracja przystąpienia do stowarzyszenia LGD: format DOC

Przedsiębiorcy i rolnicy - deklaracja przystąpienia do stowarzyszenia LGD: format PDF

Organizacje pozarządowe - uchwała w sprawie przystąpienia do LGD: format DOC

Organizacje pozarządowe - uchwała w sprawie przystąpienia do LGD: format PDF

 
Zgłoś swój pomysł!!!
10.12.2015.
W związku z opracowywaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016–2022 pragniemy zachęcić Państwa do przedstawienia propozycji projektów do realizacji na obszarze LSR.
Liczymy na Waszą aktywność – jesteśmy przekonani że złożone fiszki będą stanowiły cenne uzupełnienie propozycji złożonych wcześniej czasie spotkań konsultacyjnych w poszczególnych gminach objętych strategią.
Opracowanie LSR stanowi podstawę do ubiegania się przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska o środki finansowe w ramach programów unijnych w perspektywie 2014–2020.
Czytaj całość…
 
Otwarte Dni Konsultacyjne!!!
10.12.2015.
Jeżeli jesteś społecznikiem, przedsiębiorcą albo rolnikiem, reprezentujesz sektor samorządowy albo po prostu, zwyczajnie, mieszkasz i pracujesz na terenie jednej z gmin objętych Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2016-2022, przyjdź do naszego Biura, które mieści się przy ulicy Mickiewicza 12 w Wąbrzeźnie na Otwarte Dni Konsultacji.

W najbliższą środę 16 grudnia i czwartek 17 grudnia, w godzinach od 8.00 do 15.15, możesz zapoznać się z projektem Lokalnej Strategii Rozwoju, która realizowana będzie przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska.

Możesz zgłosić swoje uwagi do Analizy SWOT podsumowującej diagnozę obszaru objętego LSR. Być może masz propozycje, na jakie przedsięwzięcia powinna zostać ukierunkowana strategia i jakie powinny być efekty realizacji takich projektów. Możliwe, że chciałbyś zaproponować, jakie kryteria wyboru operacji są ważne w odniesieniu do obszaru strategii albo też zgłosić propozycję w jaki sposób powinna odbywać się komunikacja między LGD a mieszkańcami, czy też jakie należy zastosować rozwiązania, aby skutecznie monitorować proces realizacji strategii pod względem ilościowym i jakościowym? To wszystko będziesz mógł zrobić właśnie w czasie otwartych dni konsultacji.

Czekamy na Ciebie!!!

Do zobaczenia!!!
 
Analiza SWOT
10.12.2015.

Każdy z Was może włączyć się aktywnie w proces tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska.
Tym razem zwracamy się o zaopiniowanie Analizy SWOT wypracowanej na podstawie konsultacji społecznych, które odbyły się w każdej z gmin objętych LSR, oraz z uwzględnieniem uwag przekazanych w czasie tzw. paneli eksperckich.

W tym celu skorzystaj z możliwości konsultacji drogą on-line i prześlij swoje uwagi na adres: konsutlacje.lsr@lgdwieczno.pl lub też przyjdź po prostu do Biura LGD.

 
Czytaj całość…
 
Monitoring i ewaluacja
09.12.2015.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o zaopiniowanie kolejnego z elementów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022, której realizatorem będzie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska.
Procedura dokonywania ewaluacji i monitoringu jest dokumentem służącym określaniu efektywności i jakości procesu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Dlatego też każda Państwa uwaga będzie dla nas bardzo cena.
Miejmy na uwadze, że wdrażanie LSR jest działaniem wieloletnim, wymagającym ciągłego monitorowania. Jeżeli zależy nam na optymalnym wykorzystaniu środków udostępnionych w ramach Strategii, to walczmy o to!!!


Czytaj całość…
 
Plan Komunikacji
09.12.2015.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o zaopiniowanie jednego z elementów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022, której realizatorem będzie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska.

Plan komunikacji jest dokumentem służącym określeniu działań na linii LGD – mieszkańcy. Tym bardziej prosimy o sugestie, jakie rozwiązania zastosować, aby usprawnić ten proces fundamentalny dla optymalnego wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.


Czytaj całość…
 
E-konsultacje!
09.12.2015.
E-konsultacje!

Przypominamy, że każdy z Was może włączyć się aktywnie w proces tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska.

Dlatego też, jeżeli Masz własne propozycje w zakresie:
- Diagnozy i analizy SWOT obszaru objętego Strategią;
- Celów i działań zawartych w Strategii;
- Zasad lub kryteriów wyboru przyszłych projektów w ramach LSR;
- Zasad prowadzenia monitoringu i ewaluacji wdrażania LSR;
- Rozwiązań w zakresie komunikacji na linii LGD – społeczność lokalna,

Podziel się tym z nami !!!

W tym celu skorzystaj z możliwości konsultacji drogą on-line i prześlij swoje uwagi na adres:
konsutlacje.lsr@lgdwieczno.pl
lub też przyjdź po prostu do Biura LGD.
 
Ankieta
13.11.2015.

 Wiesz, co trzeba zrobić w Twojej okolicy, aby stała się lepsza? Chcesz zmieniać swoje lokalne otoczenie?
Chcesz współdecydować, na co zostaną wydane środki w Twojej gminie?
Weź udział w konsultacjach społecznych dla nowej Lokalnej Strategii Rozwoju!

Zapraszamy do udziału w krótkim sondażu internetowym, którego uzupełnienie nie zajmie Państwu więcej niż 5 minut. Jest on w pełni anonimowy i nie wymaga podania żadnych ważnych informacji osobistych. Aby wziąć udział w sondażu prosimy kliknąć na poniższy link:


http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/5631c502eb700/


Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla gminy i miasta Wąbrzeźno oraz gmin Dębowa Łąka i Książki - dokumentu, który będzie wskazywał, na co będą wydawane środki unijne w najbliższych latach. Informacje od Państwa pomogą nam lepiej zaplanować nasze dalsze działania tak, aby odpowiadały one na najbardziej istotne potrzeby mieszkańców.

Z góry dziękujemy za poświęcony dla nas czas!

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 479

  

Portal funkcjonuje w ramach poddziałania “Wsparcie przygotowawcze” w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020