#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

IMG 20180627 153354 HDRW środę 27 czerwca odbył się organizowany przez nasze Stowarzyszenie LGD Ziemia Wąbrzeska wyjazd szkoleniowy pod hasłem „ABC pozarządowego biznesu – ekonomia społeczna w praktyce”.
Pierwszym etapem naszej podróży była wizyta w Wiosce Mydlarskiej - wiosce tematycznej, której założycielem jest spółdzielnia socjalna osób fizycznych „Teodoryk”. Położona w urokliwej miejscowości Fiałki, nieopodal Górzna - znalazła sposób na ożywienie gospodarki wiejskiej poprzez promocję lokalnych tradycji związanych z domową produkcją mydła, m. in. z wykorzystaniem mydlnicy lekarskiej.
Program naszej wizyty w Wiosce Mydlarskiej obejmował m.in. warsztaty mydlarskie, w czasie których mieliśmy okazję poznać tajniki produkcji naturalnego mydła. Każdy uczestnik wykonał mydełko glicerynowe - według własnych upodobań dobrał kształt, zapach, kolor i zastosowane rośliny kosmetyczne.

Drugim punktem warsztatów było sporządzenie soli do kąpieli. Pamiątkami z warsztatu byłymi samodzielnie wykonane mydełka i woreczek soli kąpielowych. Zwiedziliśmy również Starą Pralnię, gdzie można było obejrzeć zabytkowy sprzęt używany przeszło 100 lat temu do prania: tary, urządzenia i pralki mechaniczne, maglownice i żelazka na duszę i węgiel.

Kolejnym etapem wyjazdu studyjnego była wizyta w Parku Linowym Górzno zlokalizowanym nad jeziorem górznieńskim, gdzie czekały na nas piękne widoki i ciągły kontakt z naturą. Tam dla osób chętnych istniała możliwość przejścia po trasach wspinaczkowych, w tym trasie tyrolkowej, która składa się z trzech zjazdów, a najdłuższy liczy 100 metrów. Wizyta w parku linowym okazała się dla wielu naszych uczestników ekstremalnym przeżyciem, niekiedy pierwszym tego typu doświadczeniem. Tym bardziej cieszymy się, że nasza propozycja znalazła odzew również wśród starszych uczestników.
Wizyta studyjna miała na celu zapoznanie się lokalnych liderów z dobrymi praktykami, które mogłyby być inspiracją do utworzenia nowych przedsiębiorstw społecznych na naszym terenie działania, być może wioski tematycznej lub kolejnej spółdzielni socjalnej.

Fotorelacja → WARSZTATY MYDLARSKIE
Fotorelacja → STARA PRALNIA
Fotorelacja → PARK LINOWY

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Kulturalnie zdrowo i sportowo

kulturalnie zdrowo sportowo

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

4 grudnia Biuro LGD ...

Informujemy, że 4 grudnia 2023 r. Biuro LGD ...

Odtwarzanie potencjału ...

Do 29 grudnia 2023 r. rolnicy, którzy ...

Interwencje ...

Do 18 stycznia 2024 r. hodowcy pszczół, ...

„Kujawsko-Pomorskim ...

Publikacja pn. „Kujawsko-Pomorskim Szlakiem ...

Scroll to top

logo 2