#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 27 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

honeyOd poniedziałku 26 września do 3 października rusza okienko zakupowe na świeże lokalne wyroby dostępne na wyciągnięcie ręki prosto od producentów z Kujaw i Pomorza w internetowym sklepie Lokalna Żywność. W ofercie dużo nowości, tj. podnoszący odporność pyłek pszczeli, prażone jabłko czy tradycyjna wędzona kiełbasa krakowska. Odbiór 6 października w trzech lokalizacjach w Toruniu. Sklep internetowy Lokalna Żywność to miejsce, gdzie do wyboru jest ponad 300 produktów bez chemicznych dodatków, a nowości w ofercie zadowolą najbardziej wymagających smakoszy serów. Wyroby są prosto od rolników z naszego województwa.

A już 14 października przed Urzędem Marszałkowskim odbędzie się Jesienny Jarmark Lokalnej Żywności, gdzie będzie okazja do zrobienia zakupów stacjonarnie. Przewidziano swojskie, ekologiczne produkty oraz dania na ciepło.

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 6 października w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

• na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
• budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
• Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, zapewnia to najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wyraz wsparcia lokalnego biznesu.

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

Świeże produkty pochodzące od lokalnych rolników można zakupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Więcej informacji: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/39194-jesienne-smaki-lokalnej-zywnosci.

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Spotkanie ...

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ...

My i RYBY – II edycja ...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do ...

Warsztaty z wizażu

Za nami warsztaty z wizażu, w trakcie ...

Regionalny Konkurs ...

Kancelaria Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego ...

Scroll to top

logo 2