Aktualności Lokalnej Grupy Działania Ziemia Wąbrzeska
Dotacje na założenie działalności gospodarczej
„Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy.
Rekrutacja: 11.09.2017r. - 06.10.2017r.
Kto może wziąć udział w projekcie?
Nowelizacja rozporządzenia na poddziałanie 19.2
Dnia 25 sierpnia br. w Dzienniku ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowano nowelizację rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Usługi rozwojowe dla MŚP
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jako Operator Regionalnego Funduszu Szkoleniowego ogłasza nabór wniosków o udzielenie wsparcia na usługi rozwojowe zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych nr 1/09/2017.
Wnioski o udzielenie wsparcia mogą zostać złożone przez przedsiębiorstwa posiadające:
• status mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy
• siedzibę lub jednostkę organizacyjną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego
• diagnozę potrzeb rozwojowych
Naukowe Obserwatorium Obszarów Wiejskich
Zachęcamy do udziału w projekcie realizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy ,w ramach współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich. Katedra Gospodarki Turystycznej WSG w Bydgoszczy realizuje projekt „Zdalny Moduł Szkoleniowy Naukowego Obserwatorium Obszarów Wiejskich”, który ma za zadanie wspieranie rozwoju społeczeństwa cyfrowego na obszarach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego poprzez wykorzystanie nauczania zdalnego do samokształcenia oraz wymiany wiedzy poprzez system Moodle.
Konkurs fotograficzny „LGD z zabytkiem w tle ” rozstrzygnięty!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Komisja Konkursowa podsumowała ocenę prac zgłoszonych w konkursie fotograficznym „LGD z zabytkiem w tle”.
Uroczyste wręczenie nagród przewidujemy na ostatni tydzień września, o czym laureaci zostaną osobiście poinformowani.
Poniżej prezentujemy wyniki:






















